logo
Wersja dla niedowidzących
  PUP Ostrów Maz.
Choose language:       
corner
Statystyki
Rejestr zmian
Mapa strony
Instrukcja biuletynu
Pliki do pobrania
corner
  
corner corner
corner corner
 POWIATOWY URZĄD PRACY
minus Powiatowy Urząd Pracy
minus Regulamin Organizacyjny Urzędu
minus Statut Urzędu
minus Kierownictwo Urzędu
minus Godziny urzędowania
minus Zasięg terytorialny
minus Ważne Instytucje
minus Bilans 2018
minus Bilans 2019
minus Bilans 2020
minus Bilans 2021
minus Bilans 2022
 AKTUALNOŚCI
plus Przetargi
minus Nabór na wolne stanowisko pracy - referent ds. księgowych
minus Nabór na wolne stanowisko pracy - specjalista ds. ewidencji i świadczeń
 RYNEK PRACY
minus Informacja
 PRAWO PRACY
minus Obowiązujące akty prawne
 INNE
minus Obsługa petenta
minus Redakcja Biuletynu
plus Instrukcja obsługi biuletynu
minus Linki
 Urzędy Centralne
minus Spis adresów
 Deklaracja dostępności
minus Deklaracja dostępności
minus Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego
 Podział administracyjny kraju
 Urzędy pracy w Polsce
A A A


RZECZPOSPOLITA NR 21, 26 STYCZNIA 2005r.

Osobom, które podjęły staż po 1 czerwca 2004 r., przysługują 2 dni wolne za każde 30 kalendarzowych dni odbytego stażu. Termin ten liczy się po dniu, w którym rozpoczął się staż. Tak wynika z przepisów kodeksu cywilnego, które – według resortu gospodarki – mają w tym przypadku zastosowanie.

                                Urlop nie dla wszystkich

Absolwenci, którzy rozpoczęli staż jeszcze przed wejściem w życie ustawy o promocji zatrudnienia, czyli przed 1 czerwca 2004r., możliwość, aby skorzystać z urlopu, to porozumienie zawarte między starostą a pracodawcą. Prawo do urlopu powinni oni wprowadzić w formie aneksu, jako uzupełnienie warunków wcześniej zawartej umowy. Dopiero wtedy stażysta będzie mógł otrzymać dni wolne na zasadach określonych w ustawie o promocji zatrudnienia. Urlop będzie przysługiwał mu jednak dopiero za okres od podpisania aneksu. Wniosek o uzyskanie dni wolnych stażysta powinien złożyć do starosty( Powiatowego Urzędu Pracy - przyp.red.BIP).

 

GAZETA PRAWNA Nr 96, 18 maja 2004r.

Od 1 czerwca br. bezrobotni, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej będą mogli otrzymać jednorazową dotację, której nie będą musieli zwracać,a nie, jak obecnie, pożyczkę na jej rozpoczęcie. Takie rozwiązanie przewiduje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

  

 

    

     Zgodnie z nową Ustawą o świadczeniach rodzinnych , która weszła w życie 1 maja 2004 ( Dz.U. Nr.64, poz. 593) od 1 czerwca br.  świadczenia rodzinne nie będą już wypłacane przez urzędy pracy, ale przez miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej.

 

 

GAZETA PRAWNA, Nr 90, 10 maja 2004r.

 

 Od 1 maja br. łatwiej będzie utracić status osoby bezrobotnej na określony czas, a to wiąże się często ze wstrzymaniem wypłaty zasiłku dla bezrobotnych .Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. nr99, poz.1101) wprowadza pewne modyfikacje w zasadach utraty statusu osoby bezrobotnej. Status osoby bezrobotnej na 90 dni straci osoba , która nie przyjmie przedstawionej przez powiatowy urząd pracy, oferty odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, wykonywania prac interwencyjnych lub robót publicznych , albo udziału w szkoleniu, stażu- czy przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy

 

 

Regulacje stosowane po wejściu do Unii Europejskiej

      Z dniem 1 maja b.r. ponownie będzie stosowany art. 25 Kodeksu pracy, wejdą w życie także przepisy regulujące warunki zatrudnienia pracowników z UE skierowanych do pracy w  Polsce. Wprowadzone zostaną również regulacje ograniczające możliwość zatrudniania dzieci.

Mający obowiązywać ponownie art. 25 Kodeksu pracy stanowi, że zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy na czas nieokreślony – jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej umowy a nawiązaniem kolejnej nie przekroczyła 1 miesiąca (§ 1).

Oznacza to ograniczenie zawierania umów na czas określony – trzecia umowę o pracę na czas określony stanie się z mocy prawa umową na czas nieokreślony, o ile przerwy między tymi umowami nie przekroczyły 1 miesiąca.

Przepis ten nie będzie jednak dotyczył umów zawieranych w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy oraz w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym albo zadań realizowanych cyklicznie (§ 3).

Zakazane zostanie ponadto zjawisko

Nazwa dokumentu: Aktualności z kraju
Podmiot udostępniający: Powiatowy Urząd Pracy
Osoba, która wytworzyła informację: Aneta Jasionek
Osoba, która odpowiada za treść: Kinga Kruk
Osoba, która wprowadzała dane: KINGA KRUK
Data wytworzenia informacji: 2004-01-13 13:20:00
Data udostępnienia informacji: 2004-01-13 13:30:00
Data ostatniej aktualizacji: 2005-04-19 09:39:13

Wersja do wydruku...

corner   corner